Moje Jižní Čechy aneb Vím, že blázni který znám, mě vždycky budou bavit...

10. prosince 2007 v 21:54 | Tonci |  Moje asociace
To si takhle sedíš jednou v pátek večer s Pepou, Turbem a Jindřichem na baru a přemýšlíš co podnikneš následující večer. Jindřich má jasno - čeká ho cesta za krásami města Nymburka. My ostatní zvažujeme případné možnosti. Po dlouhém přemýšlení a mojí mírné intervenci založené na nejstarším středoevropském mostu, kouzelném říčním nábřeží a legendární hospodě U Reinerů,volíme jihočeský Písek.
Býval by to byl docela obyčejný výlet, kdybych těsně před výjezdem neprojel webovky týkající se písecké kultury a nenarazil na zmínku a koncertu Wohnoutů a Medvěd 009 v divadle Pod Čarou. Skoro jsem nedýchal, když jsem to Turbovi s Pepou oznamoval. No nic, ten koncert byl zkrátka pro nás dar odněkud zeshora a udělal z našeho tripu výjimečnou záležitost.
Líčit všechny detaily nechci a ani to snad nejde. Noc dala, noc vzala. Nemá cenu vytahovat na světlo světa naše činy hrozně veliký v temnotě noci ukrytý :-) Penzion beze jména s podivným osazenstvem a luxusním non stop barem, největší koncentrace náměstí na kilometr čtvereční, skouknutí zvukovky v prázdnym sále divadla, parádní Medvědi, neparádní pivo zovoucí se Pardál, mizející geometrickou řadou, přičemž jedinými konzumenty byla tříčlenná posádka z Kladna, ulovená palička bubeníka Medvědů, tradičně vynikající Wohnouti, tanec, ženy z Prahy, prahy z ženy, Radůza, bordýlek pod nohama, fotky, fotky, fotky, tragikomická scénka u jukeboxu při jedné z našich chill out zastávek, jeden bar, dva bary, tři bary...šest barů...uffff, epesní toast na noc, snídaně U Reinerů, slavnostmi sněženek proslavená šípková omáčka s nadýchaným lázeňským knedlíkem U Reinerů, masový vrah U Reinerů.......Amsterdamské nábřeží plné zdegenerovaných holubů, nálet labutí, zastávka v Café Mozart, fotky, fotky, fotky.....odjezd.....pauza na třetí kafe a poslední lichou cigaretu v Berouně.........Beroun.............
Jojo, krásné město je ten Písek. Malebné, staré....vlastně nové.....ne, staré je......takové....staronové dalo by se říct.....a mají most a nábřeží a hospodu U Reinerů.....a nás. A my je?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 turbo turbo | 11. prosince 2007 v 9:46 | Reagovat

To jsi řekl moc hezky..řekl jsi všechno..jak se jmenuješ?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama