Radůza v kině Hutník - 26.2.2007

27. února 2007 v 22:48 | Tonci |  Kultura

To byl zase jednou fajn den. V 15:45 dosedlo letadlo i s Toncim a jeho kašlem, rýmou a bolestí v krku na plochu ruzyňského letiště, v šest hodin dorazil domů a s rozpaky si prohlížel dva zmuchlané lístky na koncert Radůzy, které si ještě před odletem koupil. Má v tomhle stavu vůbec cenu někam chodit? No...je to přece jen Radůza, ne?! Takže o čem se to tady bavíme???


Dost dobře si pamatuju ten večer, když jsem s mojí tehdejší přítelkyní vyrazili do kina Hutník někdy v týdnu na francouzský film Kondomedie. Samozřejmě jsme nešli za konkrétním filmem, ale "prostě do kina". Co taky člověk může v 17-18 letech dělat s načatým večerem? Kam tím mířím? Tehdy jsme si totiž užívali bezmezného luxusu v podobě zcela prázdného sálu. Tedy pokud pominu paní uvaděčku a její mohutnou baterku jako vystřiženou z Cimrmanova Posla světla :-) To při koncertu Radůzy nehrozilo ani omylem. Vyprodáno bylo do druhého dne po otevření předprodeje a tak se kolem osmé hodiny večerní sál Hutníku zaplnil do posledního místa nedočkavými fanoušky. Někteří museli vzít zavděk i místem na schodišti.
Radůza vrazila do sálu, seběhla schody, svojí kouzelně zaoblenou postavu uvelebila na židli a pět minut svůj příchod rozdýchávala :-) Přece jen, šestý (nebo sedmý??) měsíc těhotenství, to už je záběr. V ten moment jsem si říkal, jak asi vůbec bude koncert vypadat, když už teď je holka bez dechu. No a holka mě hned v úvodu přesvědčila o tom, že koncert bude vypadat skvěle. Hned jako první vystřihla na harmoniku Dědka s cibulí a od té chvíle začala bez jakýchkoliv prodlev sypat z rukávu jednu písničku ta druhou v pravidelném intervalu pomalá - rychlá. Jen zpoza piana se Radůza omluvila, že zahraje jen pomalé věci, protože rychlé na piano prostě neumí. Málokomu to vadilo. Když dohrála Čutoru, do jejíž interpretace vkládala nemalé množství energie, opřela hlavu o kytaru a snad minutu na ní mlčky ležela. Publikum sice nepřestávalo aplaudovat, ale asi málokomu v tu chvíli hlavou neproběhla myšlenka obavy o Radůzin stav. Všem se ulevilo, když se Radůza narovnala, napila, omluvila a s úsměvem si vyžádala krátkou přestávku.
Když se po 20 minutách nahrnuli všichni včetně interpretky zpátky do sálu, koncert pokračoval a s ním i báječná hlasová show. Radůza je prostě nenapodobitelná, a to, co předváděla, vzbuzovalo nadšení a především obdiv. Bylo zřetelné, kolik energie vkládá do každé písně a kolik energie z ní každá píseň odsává. I přesto bez rozpaků vystřihla čtyři přídavky, kvůli nimž se musela čtyřikrát trmácet do schodů a zase zpátky a potom ještě udýchat svůj hlasový projev. Zvládla to. A zvládla to s naprostou bravurou, za což jí nadšené obecenstvo projevovalo nemalé projevy vděku. Naprosto zasloužené.
No a Tonci blahořečil sám sobě, že ty dva zmuchlaný lístky nezahodil, kousnul se a našel si cestu do Huntíku :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 operetka operetka | 5. března 2007 v 11:23 | Reagovat

ahoj tony,

...az nemoc me privedla k tvemu blogu...nech abych to uvedla na pravou rymu,ehm,miru...je to tak ze kdyz je clovek nemocny a ma mnoho volneho casu a notas v posteli...a serfuje...dal tu pisen znate...

chci se zeptat...nosis umbro teplaky ? jestli jo....jses single?

muzes byt strucny,thanx

2 Tonci Tonci | 5. března 2007 v 16:32 | Reagovat

Jestli něco od srdce (a od žaludku) nesnáším (a pominu-li "tuning" módu, Jiřího Paroubka a jakoukoliv televizní scénku s Davidem Krausem), pak jsou to jednoznačně tepláky značky Umbro. Jakkoliv se mi od této značky čas od času něco zalíbí, do jejich tepláků bych si vlezl jen s největší nechutí. Čímž jsem tedy asi bohužel eliminoval Tvou druhou otázku...nicméně...ano jsem single :-)

A to, že útočím na Umbro tepláky, si neber osobně :-)

A klidně o můj blog zakopni nejen pokud se zrovna budeš nacházet ve stavu nemocných :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama