Arogance & Teen Movie v klubu Bluesrock - 17.2.2007

18. února 2007 v 12:31 | Tonci |  Kultura

Byla to jedna z těch "lazy saturday nights", kdy se mi po nelehkém pátečním večeru nikam moc nechce a náladu mám tak akorát na gauč, chipsy a dietní programovou nabídku našich televizních stanic.

No ale sedět v sobotu večer doma, to není zrovna to, po čem zase tak moc prahnu. Takže jsem poskládal svoje neskladný tělo do nevzhlednýho auta pamětnickýho roku výroby, který mě dovezlo až před smíchovský klub Bluesrock Nebylo to smozřejmě jen tak, že došlo k takovýmu sledu událostí. Vyrazil jsem tam na popud Martina, hrajícího v kapelce zovoucí se Arogance a jak už jsi jistě pochopil, právě ta zde měla hrábnout do strun.
Bluesrock - jestli ti název klubu nic neříká, nepropadej skepsi z nízký znalosti pražský subkulturní scény. Tenhle klubík totiž funguje cca. jen nějaký 2 měsíce a při procházce centrem bys ho asi těžko hledal. Jak už jsem se zmínil, Bluesrock najdeš na Smíchově, zastrčenej směrem k tamnímu vlakovýmu nádraží. Když pominu ne zrovna výhodnou polohu, musím vyseknout majitelům pochvalu. Sklepní prostory, ve kterých se děje všechno podstatný, jsou oproti zvyklostem z jiných podobných "sklepních" podniků naplněny světlem, vzdušný, místa k rozletu je tu kolik chceš...prostě místo příjemný až běda. Možná by taky nebylo od věci zmínit, že hlavní myšlenkou zakladatele Bluesrocku je navázat na slavnou tradici legendárního Bunkru, kteréhož byl dotyčný v dobách jeho existence spoluvlastníkem. Já osobně jsem směrem k této myšlence spíše skeptický. Přece jen, Bunkr byl jen jeden a fungoval v dost specifický době...
Co se týče samotnýho koncertu...popravdě ani moc nevím, co o tom napsat :-) Aroganci už jsem viděl několikrát a musím se sebezapřením přiznat, že se mi líbí čím dál tím víc. Sice nehrajou muziku, kterou bych zrovna vyhledával (z 90 % repertoár Guns´N Roses), ale nasazení na pódiu a asi i fakt, že nemůžu kámošovi kazit radost, mě nutí utvářet si na ně pozitivní pohled. Vzestupný trend svých koncertů potvrdili Aroganti i v Bluesrocku. Hned od začátku, kdy střihli mou jedinou opravdu oblíbenou věc od Guns - Welcome to the jungle - rozjeli výbornou show a ve zběsilym tempu vydrželi až do závěru.
Jestli mě ale něco tentokrát zaujalo přece jen o trochu víc než samotná Arogance, pak to byla jejich předkapelka Teen Movie. Nejenže občas zahrála i něco ze své vlastní tvorby, ale navíc se mohli pochlubit něčím, co mě u rock nebo spíše punk-rockových uskupení bere za srdce - ženským vokálem. Teen Movie přece jen hráli věci bližší mýmu vkusu ( The Hole, Cardigans...etc.) a moc mile mě překvapili. Ostrý kytarový rify doplněný osobitým hlasem zpěvačky představovali ve výsledku projev ne nepodobný Guano Apes...čímž si získali moje sympatie.
Takže když tahle paráda skončila, opět jsem se složil do auta a pochmurnou sobotní nocí si to upaloval s veselou náladou z příjemnýho místa, muziky a lidí směrem k domovu.
Pod článkem najdeš odkazy na obě výše zmíněný kapely i na klub bluesrock. To aby sis mohl rozšířit obzory :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama