O létu, motorech a vstupování do stejné řeky

21. listopadu 2006 v 15:58 | Tonci |  Moje asociace
Tenhle článek by se taky mohl jmenovat "O mojí latentní psychický závislosti". Nevím totiž jak jinak pojmenovat stav, ve kterém jsem se od léta nacházel. Všechno začalo jednoho horkýho červencovýho dne. Tedy toho dne, kdy horko letošního léta kulminovalo, asfalt měknul a voda se odpařovala i z míst, kde už dávno odpařená byla.

Právě v ten den, jsem si poprvé po čtyřech letech, kdy jsem prodal svojí Yamahu XT 600, opět sednul na sedadlo motorky. Jakkoliv nesnáším jízdu na místě spolujezdce, nechal jsem se přemluvit Martinem a využili jsme ten nádherný sunshine den k výletu po Berounsku. Zastavili jsme se i přímo v Berouně, dali nějaký hodně vychlazený pití a cestou domů mi Martin nabídnul svezení...jen tak jako abych se taky svezl. Takže co, to se přece neodmítá. No a jak jsem tak usednul za řídítka a vzal za plyn, okamžitě se mi do krve vlilo takový množství adrenalinu, nadšení a euforie, že tomu neodvratnýmu pocitu nešlo odolat...a tak aniž bych ujel jediný metr mi bylo jasný, že si musím pořídit něco, co tenhle pocit bude vyvolávat den co den. A to i přesto, že jsem si v době prodeje mojí první motorky říkal, že si další pořídím až za notně delší čas.
Takže začalo veliký přehrabování inzerátů a všemožných jiných nabídek. Zkoumal jsem zkoumal, přehraboval a vybíral až jsem nedávno narazil na slušně vypadající nabídku, která mi postupem času čím dál víc imponovala. Došlo to tak daleko, že jsem se sebral a na motorku jsem se jel podívat. A jelikož jsem člověk, který si máloco dokáže odepřít, zbavil jsem se peněz a motorku si nevlídnym listopadovym počasím vezl domů.
Teď mi holka stojí v garáži a já jí ke svojí velký lítosti musím uložit k zimnímu spánku. Vyvolává to ve mně pocit rozpolcenosti. Na jednu stranu podléhám bezbřehýmu nadšení, na stranu druhou se o mě pokoušejí maniodepresivní stavy z vědomí, že se budu moct znovu projet až někdy za 3-4 měsíce...ale co se dá dělat, člověk musí něco zkousnout. Každopádně jsem měsíc před Vánocema udělal sám sobě radost, jako už dlouho ne :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 turbo turbo | 21. listopadu 2006 v 16:38 | Reagovat

je mnohem hezčí než ta z Kroměříže... :))

2 Tonci Tonci | E-mail | 21. listopadu 2006 v 18:56 | Reagovat

Ta z Kroměříže se s tady tou vůbec nedá srovnávat :-)))

3 Marty Marty | 5. května 2007 v 11:44 | Reagovat

Myslím, že až na tu barvu je opravdu povedená...;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama