Hudební asociace

1. července 2006 v 23:27 | Toncek |  Moje asociace
Všichni to moc dobře známe. Někde zaslechneme známou melodii, která nám kdysi utkvěla v paměti a hned se nám v mysli vyjeví okamžiky s touhle melodií spojený. První lásky, poslední lásky, vydařený oslavy, nevydařený oslavy, letní večery u táboráku nebo zimní večery doma u krbu…ať už jsme se věnovali čemukoliv, bylo-li to podmáznutý nějakou libozvučnou muzikou (a samozřejmě - i to "cokoliv" muselo být něco víc než jen pouhé "cokoliv :-), vždycky nám ten okamžik zůstal v paměti ruku v ruce s práv hrající hudbou. No a jelikož nevydávám energii pro tenhle úvodník jen tak, nýbrž za účelem nastínění mála mých vzpomínek na něco málo interpretů a s nimi spojených událostí, pokročím o odstavec dál.
Jak jsem se k této myšlence vůbec dostal? Není to tak dávno, co jsem si po dlouhý době v autě pustil první oficiální album Penerů Strýčka Homeboye a právě při jeho poslechu se mi začaly neodbytně vybavovat vzpomínky na jistý události, ke kterým se vrátím až na závěr. Tolik mě to zaujalo, že jsem si sáhnul do paměti a začal z tý pomalu ztracený změti různorodých neužitečných záznamů vytahovat podobný zcela zásadní události mýho života :-)
Okamžitě jsem si vzpomněl na Summer song z alba 4 All happy guys and beautiful girls od Suffer - léto 2004, Chorvatsko, jízda z apartmánu do Drače, míjíme Beach bar, sluníčko už zapadá a nálada v autě graduje. S Chorvatskem mám spojenou i Turbovu oblíbenou Supergirl od Reamon - u Živka na baru, prozpěvující Asja a my spokojeně poslouchající. Vzhledem k tomu, že to byla pohříchu jedna z minima kvalitních věcí v tamním jukeboxu, hrála nám k poslechu nejednou. Tři Sestry a jejich bestoffka 15 let jsem Na Kovárně na plech - Silvestr 2000/2001, Mosťák, Kajdova chata, spousta Krušovic, Veka v šest ráno, hlavně že je večírek…jakkoliv mám k Sestrám poměrně rezervovaný vztah, tímhle večerem na ně budu vzpomínat vždy jen v tom nejlepším.
Co tu máme dál? E!E, alba Poslouchej a No Smoking! - rok cca 1997, punková klasika v osmý třídě, SK8, pogo, široký kalhoty, anti-nazi myšlenky, škola v přírodě a jediná třídní důtka mýho života. Někde tady se definitivně potvrdil můj kladný vztah k punku. Wohnout a jejich debutovka Cundalla - nekonečný léto 1998, přerod ve středoškoláka, Poteplí, Mosťák a jeho free love noci. -123 min., album Shooba Dooba - podzim 2002, první zkušenosti s vyšším vzděláním, cesta do školy, cestou Mixa v Roztokách. Beatles a Mr.Postman…teď se mi nechce hledat z jakýho alba tahle skvělá věc je…čarodějnice 1999, Zahrada na Dobrý, C19 a první Zlatý hity. Večer, který se stal posléze evergreenem. Iggy Pop, Passenger - dopolední cesta z Příbrami po objevování No.1.
Ivan Král! No jasně, Ivan Král!!! Skoro bych na něj zapomněl! Jeho živák z Akropole v čele s Dancing barefoot, 2000-2001 blšanský cesty z moravských turné, většinou 5 gólů na zádech a jízda po zběsilý D1.
No, když to tak projíždím, skoro ke každýmu albu, co doma mám, bych si něco našel. Proto jsem vypsal jen takový ty nejpalčivější "šlágry" :-) I když Sto zvířat, Vltava, Fixa, Colorfactory……ne, nesmím se nechat unést :-))
Tak jo, tolik asi o mých hudebních asociacích. Vlastně abych nezapomněl - ještě se musím vrátit k těm PSH a Repertoáru. U těch to všechno vzniklo. A i vzpomínka na ně je dost možná nejkrásnější. Jaro/léto 2002, maturita, jarní koupačky, návrat na Kladno, nejdřív je trénink a potom ženy a show…a hlavně Leeda. Co bych dal za to, kdybych do toho období i s těma skvělýma figurkama, který jsem potkával, mohl zase na chvilku nakouknout…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 turbo turbo | 5. září 2006 v 23:55 | Reagovat

nesmíš mi opomíjet ty Doors,hlavně když si je před náma zazpíval i Bruce Willis a možná i další hvězdičky z Dragona Dračeho

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama